Sarf Malzemeler

YÜKSEK KALİTELİ, NET VE EKONOMİK NUMUNE HAZIRLAMAK İÇİN ATM GmbH SARF MALZEMELERİ

ATM GmbH firması metalografi cihazlarında kullanılmak üzere, her cihaz kategorisi için farklı özellikte sarf malzemeler sunabilmektedir. Elmas ve abrasiv kesme diskleri, zımparalar ve elmas aşındırıcı diskler, parlatma keçeleri, elmas süspansiyonlar ve pastalar, bakalit tozları gibi çok farklı metalografik numune hazırlama çözümlerinize uygun sarf malzemeleri kullanımınıza sunar.

Abrasif Kesme Diskleri
ATM GmbH, alüminyum, dökme demir, çelik, bakır, titanyum gibi farklı malzemeler için farklı kesme diskleri ve 200 mm ile 800 mm çapa kadar alternatifler ile çözüm sunmaktadır. Anti korozif özellikte kesme sıvısı bu performansı daha da yükseltmektedir.
Elmas Kesme Diskleri
Metalden plastiğe, seramikten cama kadar pek çok uygulama için farklı özelliklerde üretilmiştir. Amacına uygun olan elmas kesme diski ile en iyi performans alınır. 100 mm’den 200 mm çapa kadar farklı boyutlara sahiptir.
Bakalite Alma Sarfları
Sıcak Bakalit Tozları:

Fenolik, epoksi ve akrilik türleri ile istenilen uygulamaya göre sizlere alternatifler sunulmaktadır. SEM gibi uygulamalar için dahi ürünlerimiz mevcuttur.

Soğuk Bakalit Kitleri:

Akrilik ve epoksi alternatifler mevcuttur. Çeşitli çap ve boyutlarda soğuk bakalit kalıpları ve uygulamalarınıza uygun çözümler için bizimle temasa geçiniz.

Bakalit Alma Aksesuarları:

ATM GmbH, bakalit hazırlamada zamandan kazanmak ve daha pratik çözümler için karıştırma kapları, plastik ve çelik klipsler ile alternatif seçenekler sunmaktadır.

Galaxy Diskleri
Standart zımpara kağıtlarının haricinde ATM GmbH olarak ‘GALAXY’ diye adlandırdığımız özel aşındırma ve parlatma disklerimiz mevcuttur. Bu şekilde aşındırma işlemi için minimum zaman harcanması amaçlanmaktadır. 200 mm çaptan 300 mm çapa kadar alternatifler mevcuttur.
Zımparalar
200 mm çaptan 300 mm çapa kadar 60 grit ile 4000 grit arasındaki bütün zımpara türleri bulunmaktadır. Düz zımpara, yapışkanlı zımpara ve folyo zımpara olmak üzere alternatif zımparalar sunulmaktadır.
Parlatma Keçeleri
Parlatılması istenen malzemeye uygun farklı özellik ve dokularda farklı keçe alternatifleri mevcuttur. Kaba parlatma, parlatma ve son parlatma adımları gibi farklı isteklere uygun ürünleri sağlayabilmekteyiz. 200 mm çaptan 300 mm çapa kadar alternatifler mevcuttur.
Elmas Süspansiyonları
Elmas Süspansiyon ve Pastalar:

1-3-6-9-15 mikron’luk tane boyut alternatiflerinin yanı sıra uygulamaya göre tek ve çok kristalli alternatiflere de sahiptir. Elmas süspansiyonlar 250-400-1000 ve 2500 ml hacimlerde, pastalar ise 10 gr’lık enjektörlerde sağlanmaktadır. Elmas yayma sıvısı ile 1 lt veya 5 lt olarak sağlanmaktadır.

Alümina Süspansiyonlar:

Alümina ve koloidal silika gibi son parlatma süspansiyonları ile 0.06-0.1-0.3 ve 1 mikronluk olarak 1 lt olarak sağlanmaktadır.

Replika Seti
Replika set malzemelerin replika işlemi için uygulanan bütün bir sistemdir. Kullanımı kolay, güvenilir ve replikası alınacak malzeme ile uyumludur. Replika set replikası yüksek kopma direnci ve esnekliğe sahip olduğundan girintili geometriye sahip yüzeylerden herhangi bir hasara uğramadan kolayca ayrılabilir.

Broşür

Broşürü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.